“ԲիԷլլա” -ի ստեղծման և զարգացման պատմությունը
Բարի գալուստ Նատֆուդ մսամթերքի գործարան, ցանկանում եք գտնել մանրամասն ինֆորմացիա մեր մասին, ապա այս հոդվածը հենց Ձեզ համար է։
1998 թ.-ին «Վալլետտա» խմբի կազմում հիմնադրվեց մսամթերքի վերամշակման արտադրամաս: Մսամթերքն արտադրվեց «Բիէլլա» ապրանքանիշի ներքո, որը կարճ ժամանակահատվածում գրավեց մսամթերքի շուկան՝ շնորհիվ բարձր որակի և լայն ապրանքատեսականու:
2006 թ.-ին ընդլայնվեց մսամթերքի արտադրությունը, որի օրական արտադրողականությունը աճեց մինչև երկու տոննա և ռազմավարական որոշում կայացվեց մսամթերքի նոր գործարան կառուցելու մասին:
2006 թ. հունիսին պաշտոնապես հիմնադրվեց և գրանցվեց նոր ընկերություն՝ «Նատֆուդ» ՓԲԸ:
«Նատֆուդ» ՓԲԸ 2007 թ.-ին ձեռնամուխ եղավ մսամթերքի նոր արդիական գործարանի կառուցմանը: Գերմանական Libner ինժեներական և ճարտարապետական բյուրոյի կողմից մշակվեց նոր գործարանի սկզբնական նախագիծը և դիզայնը:
Նախագիծը հնարավոր դարձավ իրականացնել «Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկ»-ի, «Առևտրի և Զարգացման Սևծովյան Բանկ»-ի և «ՎՏԲ Հայաստան» բանկի հետ սերտ համագործակցության շնորհիվ:
2013 թ. հունվարի 15-ին ընկերությունը թողարկեց առաջին արտադրանքը՝ նոր գործարանում, իսկ փետրվարի 16-ին տեղի ունեցավ գործարանի պաշտոնական բացումը:
Արդյունքում կառուցվեց գործարան: Այժմ օրական արտադրվում է քառասուն տոննա արտադրանք: Սակայն առկա են բոլոր հնարավորությունները արտադրությունը օրական հասցնելու 120 տոննայի: Գործարանում ներդրված արդի տեխնոլոգիաները հնարավորություն են ընձեռում ընկերությանը արտադրատեսակների բազմազանությամբ և բարձր որակով՝ մրցել արևմտյան արտադրողների հետ: Լինելով առաջինը տարածաշրջանում՝ ընկերությունը մասնակցում է ՀՀ մրցակցային դիրքի բարձրացմանը:
Մոտ ապագայում պլանավորվում է արտադրել երշիկներ միայն տեղական թարմ մսից՝ նոր «Դեգուստո» ապրանքանիշով:
ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅՈՒՆ ԵՒ ԱՐԺԵՔՆԵՐ
Մենք պարտավորվում ենք արտադրել սպառողական արժեքի և որակի անվտանգ մսամթերք՝ առավելագույնս բավարարելով սպառողների պահանջները՝ ամրապնդելով սպառողների վստահությունը, հարգանքն ու հավատարմությունը:
Գործունեության առաջին իսկ օրվանից ընկերության գլխավոր նպատակն է արտադրել բնական, էկոլոգիապես մաքուր և թարմ մսամթերք` սահմանված ստանդարտներին համապատասխան:
Մենք առաջնորդվում ենք հետևյալ արժեքներով`
- Ավանդույթների պահպանում
Հայ մշակույթում իր առանձնահատուկ տեղն ունի հայկական խոհանոցը: Դարերի խորքից եկած ավանդական բաղադրատոմսերն ու համային բազմապիսի համադրություններն ըստ արժանվույն գնահատելով՝ մենք այն հետևողականորեն պահպանում ենք մեր արտադրանքում:
Ինչպես նաև, մեր կայքում առկա բաղադրատոմսերը կօգնեն Ձեզ համեղ ուտեստների պատրաստման գործընթացում։
- Մշտական զարգացում
Ընկերությունը մշտապես հետևում և արձագանքում է ժամանակակից պահանջներին և տեխնոլոգիական նորամուծություններին. ողջ արտադրական պրոցեսը իրականացվում է միջազգային ստանդարտներին համապատասխան:
- Բնական արժեքներ
Մենք գիտակցում ենք էկոլոգիապես մաքուր սննդամթերքի կարևորությունը և ձգտում ստեղծել արժեքներ, որոնք առավելագույնս մոտ են բնությանը:
- Պատասխանատվություն
Հանդիսանալով սննդարդյունաբերության ներկայացուցիչ՝ մենք պարտավոր ենք մեծ պատասխանատվությամբ մոտենալ յուրաքանչյուր մանրուքին՝ առաջին հերթին կարևորություն տալով սննդի անվտանգությանը:
- Հարգանք
Մեր գործունեության հիմքում հարգանքն է մեր սպառողի և գործընկերների նկատմամբ: Մեր հաջողության չափանիշը սպառողների գոհունակության ապահովումն է:
- Թիմային աշխատանք
Ընկերությունը գործում է որպես կենդանի օրգանիզմի փոխկապակցված համակարգ, որում յուրաքանչյուր աշխատող առաջնորդվում է մեկ ընդհանուր առաքելությամբ. հավատում մեկ ընդհանուր նպատակի համար գործելու դեպքում` հաջողության հասնելու սկզբունքին:
Այսպիսով, մեր մասին հաճախորդների կողմից հնչած դրական կարծիքները մեր աշխատանքի լավագույն գնահատականն են։

Welcome to Natfood Meat Factory, if you want to find detailed information about us, then this article is just for you.
MISSION AND VALUES
Natfood CJSC has started its activity in the meat processing production since 1998 and represents “Biella” and “The Farm” trademarks. The company is one of the largest meat-processing companies in Armenia, and has earned the trust and respect of customers and partners for its 15 years of fruitful work. The company’s main goal has always been producing natural, ecologically clean and fresh meat products in accordance with the established standards.
Natfood CJSC embarked on a new modern meat plant construction project which became possible due to the European Bank of Reconstruction and Development, the Black Sea Trade and Development Bank and the close cooperation with VTB Bank in Armenia. The new factory construction was supported by the Armenian Government as well as by the Central Bank of Armenia.
In 2013 January 15, the company launched its first product in the new factory and February 16, the company held the official opening with the participation of the Armenian President Serj Sargsyan.
The factory design was carried out by a German design company and was built exclusively according to European standards. The new factory is completely armed with German and Austrian production of modern equipments which have been acquired from such companies as Webomatic, Seydelmann, Polyclip, Alpina, Schroter and Treif.
As a result, we have a factory with a production capacity of 40 tons per day. We have all opportunities to maximize the production capacity up to 120 tons per day. The modern technologies and the variety of high quality products afford the Company to be competitive among the Western producers. Being the first in the region the Company does everything to increase its competitive position.
The company`s issued trademarks are
• Biella” with its varied assortment of sausages
• “Ferma” with its packed local fresh meat and deep-frozen meat product
• “Inessa” with its sausages and semi-finished products,
• “Minu” with its sausages and
• Natura”.
In the near future, we plan to produce sausages using only local fresh meat, which will be introduced by “Degusto” trademark.
Mission
Our mission is to produce ecologically pure products maximally satisfying our customers requirements, strengthening their trust, respect and loyalty.
From the first day on the company’s goal is to produce natural, organic and fresh meat products according to the set standards.
We are led with the following values
Maintaining our Traditions
The Armenian cuisine has its special place in the Armenian culture. Estimating values of our old traditional ingredients and flavors we consistently maintain them in our products.
Also, the recipes on our site will help you in the process of preparing delicious dishes.
Continuous development
The company constantly monitors and responds to the demands of modern technological innovations. The entire production process is carried out in accordance with international standards.
Natural values
We realize the importance of ecologically clean food and strive to create values which are most close to nature.
Responsibility
As a food industry representative, we have a great responsibility towards every detail concerning the food security.
Team work
The company operates as an interconnected system of a living organism in which each employee is guided by a common mission, believe to achieve the principles of success working for a common purpose.